Asiņaini graudi un mēslojums. Ko darīs Eiropas Savienība (VIDEO)

Pirmdien zemkopības ministrs Kęstutis Navickas piedalījās ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības padomes sanāksmē, kurā tikai deklaratīvi tika runāts par nepieciešamību ierobežot Krievijas un Baltkrievijas lauksaimniecības produktu importu, nemaz nerunājot par šo produktu tranzītu.

Piemēram, Krievijas minerālmēslu imports Polijā 2024. gada janvārī-februārī pieauga vairāk nekā 7 reizes. 

"Importa nodevu palielināšana ir svarīga ne tikai Lietuvas Graudaugu audzētāju asociācijai, bet arī visiem Lietuvas iedzīvotājiem. Pagaidām nav noteiktas sankcijas ne Krievijas labībai un Krievijas pārtikas produktiem kopumā, ne arī Baltkrievijas pārtikas produktiem. Eiropa pērk Krievijas pārtikas produktus, produkciju, izejvielas, minerālmēslus, uz kuriem arī neattiecas sankcijas," sacīja Lietuvas Graudu audzētāju asociācijas vadītājs Aušrys Macijauskas, piebilstot, ka Krievija uzvar propagandas karā.

Seima Lauku lietu komitejas priekšsēdētājs Viktors Pranckietis saka, ka vispirms ir jādiskutē par politisko aspektu – vai mēs runājam par Krievijas biznesa aizliegšanu, vai par Krievijas biznesa veicināšanu, bet ar ieguvumiem Lietuvai.

"Augstāki tarifi mums nāktu par labu finansiāli, bet morāli, ja mēs atbalstītu Krievijas biznesu, kas arī baro karu Ukrainā"," saka Pranckieša kungs.

Lai uzzinātu vairāk par šo tēmu, skatiet šs "Agrobite play" epizodi un komentējiet, ko domājat. Tāpat neaizmirstiet abonēt mūsu kanālu, lai nepalaistu garām neko svarīgu.   

Video