G. Nausēda: parādās vienprātīgi Eiropas lēmumi par Krievijas un Baltkrievijas lauksaimnieciskās ražošanas ierobežošanu

Gitanas Nausėda.

Prezidents Gitans Nausēda stāsta, ka Eiropas Komisija (EK) pašlaik izvērtē, kuriem Krievijas un Baltkrievijas lauksaimniecības produktiem varētu piemērot atšķirīgi augstus muitas nodokļus. Pēc prezidenta domām, augstāki muitas tarifi samazinās šādu produktu plūsmu uz Eiropu.

„Mums ir vajadzīgs vienots Eiropas risinājums, un tie jau parādās, parādās kā ekonomiski risinājumi, lai noteiktu ļoti augstus muitas tarifus lauksaimniecības produktiem no Baltkrievijas un Krievijas, " piektdien žurnālistiem sacīja Nausēda.

„Tagad jautājums ir pārcelts uz Eiropas Komisiju, kuras uzdevums ir atrast pasākumus un paredzēt to produktu spektru, uz kuriem tas attieksies,– viņš piebilda.

Prezidents minēja, ka Krievijas un Baltkrievijas ražojumus var pienācīgi ierobežot tikai tādā apjomā, citādi tie Lietuvas tirgu sasniegs caur apkārtējo teritoriju.

„Sankcijas šir nedaudz pastiprinātas. Tiesa, dažām no tām būs diezgan ierobežota ietekme. Mēs, īri, varam aizliegt Krievijas un Baltkrievijas produktu un lauksaimniecības produktu importu. Taču es, būdams Eiropadomē, labi apzinos, ka, ja mēs aizliegsim dažās valstīs, tās varēs iekļūt Eiropas Savienības tirgū caur citām valstīm," viņš teica.

ELTA atgādina, ka Eiropas Komisija (EK) ierosina noteikt lielākus muitas nodokļus Krievijas labības importam.

Komisijas priekšsēdētāja Ursula fon der Leiena (Ursula von der Leyen) apgalvo, ka mērķis ir novērst Ukrainā nozagtu graudu nonākšanu ES. Krievijas labība nedrīkst destabilizēt ES tirgu, un Krievija nedrīkst gūt labumu no Krievijas preču eksporta, norādīja priekšsēdētāja.

ES vēlas, lai Krievija būtu spiesta atteikties no ieņēmumiem, ko tā izmanto, lai finansētu karu Ukrainā, nosakot "pārmērīgus tarifus" labībai un citām precēm, ko ieved blokā.

Video