Piena produktu tirgus: GDT indekss pieaug. Siera cenas ir strauji pieaugušas

Asociatyvi nuotr. Gedimino Stanišausko nuotr.

Pēdējā tirdzniecības sesijā Global Dairy Trade (GDT) indekss piena produktu tirdzniecības platformā pieauga par 1,8 %, no kuriem Čedaras siera cenas pieauga visvairāk - pat par 8 %.

GDT indeksa pieaugums līdz šim atgādina amerikāņu kalniņu braucienu, kad vienā tirdzniecības sesijā indekss palielinās, bet nākamajā - samazinās. Tas neveicina piena produktu tirgus stabilitāti. Tomēr nenoteiktībai vajadzētu beigties. Tā vai citādi, tendence būs virzīties uz lētākiem vai dārgākiem piena produktiem. Tikai tad piena produktu tirgus dalībnieki varēs prognozēt īstermiņa tendences.

Ja šādu tendenču nav, piena ražotājiem atliek saimniekot neskaidrā nākotnē.

Pēdējā tirdzniecības sesijā GDT indekss pieauga līdz 1106 punktiem. Tas ir ļoti līdzīgi kā pagājušā gada februārī, kad GDT indekss svārstījās no 1106 līdz 1112 punktiem.

Tam sekoja neliels kritums, kas ātri vien atguvās līdz pašreizējam līmenim.

Pievērības cienīgs ir fakts, ka pēdējā tirdzniecības sesijā nostiprinājās Čedaras siera cenas, kas pēdējā tirdzniecības sesijā pieauga pat par 8%. Visi pārējie piena produkti sadārdzinājās par 0,4 % līdz 2,4 %, izņemot laktozi, kas samazinājās par 1,3 %.

Piena produktu tirdzniecības platforma GDT pieder Jaunzēlandes kooperatīvam „Fonterra“. Tendences Okeānijas zonā sasniegs Eiropu 1,5-2 mēnešu laikā.

Tendences Okeānijas zonā sasniegs Eiropu 1,5-2 mēnešu laikā.

Video