Viļņā notiks triju valstu pārstāvju sarunas par Ukrainas labības importu ES.

Asociatyvi nuotr.

Piektdien Seimā notiks Lietuvas, Polijas un Ukrainas Ekonomikas un lauku lietu komiteju pārstāvju un lauksaimnieku organizāciju pārstāvju tikšanās, kurā galvenā uzmanība tiks pievērsta graudu un Ukrainas importa uz Eiropas Savienību (ES) problēmām.

Sanāksmes mērķis ir atrisināt politiskās domstarpības par Ukrainas graudu tirdzniecību, aģentūrai BNS pastāstīja Lauku lietu komitejas priekšsēdētājs Viktors Pranckietis. 

.

„Galvenais jautājums politiskajā darba kārtībā ir civilizēti atrisināt tirdzniecības jautājumus starp &scaron&scaron&s, jo īpaši starp Poliju un Ukrainu. Un ES kopējā pieeja Ukrainas produktiem – kā tie būs jāintegrē ES“, –, – sacīja Pranckietis.    

Parlaments ir lūdzis Eiropas Komisiju (EK) aizliegt Krievijas un Baltkrievijas izcelsmes graudaugu importu ES. 

Parlamentārieši vēlas, lai EK analizē iespēju aizliegt Krievijas un Baltkrievijas izcelsmes pārtikas produktu importu ES un, ja nepieciešams, lai regulētu lauksaimniecības produkcijas plūsmu, izmantotu Ukrainas lauksaimniecības uzņēmēju produktus.  

EK ierosina apsvērt iespēju piemērot intervences iepirkumu sistēmu, lai nelabvēlīgu tirgus cenu gadījumā Ukrainā iepirktu pārpalikušo labību, tādējādi atbalstot labības cenu  

.

Martā EK ierosināja noteikt maksimālos importa tarifus Krievijas un Baltkrievijas labībai, eļļas augu sēklām un to produktiem, tostarp kviešiem, kukurūzai un saulespuķu miltiem.  

Video