Kelmes lauksaimnieki "iebruka" drošības zālē. Lūk, kas notika (VIDEO)

Atrdien lauksaimnieki Kelmes rajonā skaidri parādīja, ka Lietuvas Ceļu pārvalde, kas ir Satiksmes ministrijas pakļautībā, neņem vērā lauksaimnieku intereses, uzstādot mākslīgus šķēršļus.

Kelmes rajona lauksaimnieku apvienība (KRŪS) 2022. gada decembrī, gandrīz pirms 1,5 gadiem, vērsās pie Lietuvas Autoceļu direkcijas un Kelmes rajona pašvaldības ar iesniegumu par plānoto drošības saliņu ierīkošanu Vītauta Lielā un Raseinių ielās Kelmē.

Tobrīd lauksaimnieki apgalvoja, ka drošības saliņas padarīs ceļu šaurāku un neļaus pa to pārvietoties smagajām lauksaimniecības mašīnām.

"Savienība norāda, ka lauksaimniekiem, kuri ar lauksaimniecības tehniku pārvadā savu produkciju gan uz graudu pieņemšanas punktu Pagojas ciemā, gan uz laukiem, nav iespējas apbraukt minētās ielas. KRU biedri ierosina veikt citus inženiertehniskos pasākumus, lai nodrošinātu satiksmes un gājēju drošību. Lauksaimnieki ierosina apsvērt arī iespēju uzstādīt ātruma samazināšanas kalniņus vai citus inženiertehniskos pasākumus, kas nesašaurina brauktuves, – tad ir iespēja filmēt lauksaimniekus.

Tie ierosināja, ka josla nedrīkstētu būt šaurāka par 4,7 metriem atkarībā no lauksaimniecības tehnikas, kas tiek ražota un pārdota, gabarītparametriem.

Bet Ceļu pārvalde to neņēma vērā. Attiecīgajās ielās ir plānotas pat 5 analogas drošības saliņas. Plašāku informāciju par to, ko lauksaimniekiem izdevās noskaidrot, kad viņi ar savu smago tehniku ieradās pie jau uzstādītajām drošības saliņām kopā ar Ceļu pārvaldes pārstāvjiem, skatiet ziņojumā "Agrobite spēlē". Un neaizmirstiet abonēt mūsu bezmaksas "Agrobite play" kanālu vietnē "Youtube". Komentējiet arī to, ko jūs domājat par iepriekš minēto situāciju, kad lauksaimniekiem ir apgrūtināta piekļuve saviem laukiem.

Video