"Einböck" divkāršo ražošanas jaudu un atver energoneatkarīgu rūpnīcu Austrijā

Šeimos verslui priklausančios gamyklos vadovai teigia esą idealiai pasirengę ateičiai.

Pēc divus gadus ilgušas būvniecības jaunā rūpnīca Austrijā ir pilnībā gatava darbam. Tajā strādā vairāk nekā 220 darbinieku un 70 000 m² platībā tiek ražoti specializēti produkti kultūraugu un zālāju kopšanai, augsnes apstrādei, sējai un mēslošanai. Pieaugot pieprasījumam pēc lauksaimniecības tehnikas mehāniskai nezāļu apkarošanai, „Einböck“ ir dubultojis ražošanas jaudu un ieguldījis vairāk nekā 35 miljonus eiro jaunajā „Dobl“ rūpnīcā. Paplašināšana ir oficiāli pabeigta, un šā gada februārī uz ceļiem izbrauca pirmie jaunās rūpnīcas automobiļi.

&p>Šeimas uzņēmumu vadītāji apgalvo, ka viņi ir ideāli sagatavojušies nākotnei. Ar augsto tehnoloģiju mašīnām un vienu no modernākajām rūpnīcām lauksaimniecības tehnikas nozarē viņi varēs paplašināt ražošanas jaudu un ātrāk ražot jaunas un, galvenais, lielākas mašīnas.

2

Jaunajā rūpnīcā ir jauns krāsošanas cehs, saldētava, virszemes konveijers, kā arī montāžas un ekspedīcijas operācijas tagad darbojas pilnā apjomā. Veiksmīgi pabeigtas arī iepriekšējās „Einböck“ rūpnīcas pārbūves un ieguldījumi, tostarp griešanas, lokšņu apstrādes un metināšanas cehā.

Jaunās rūpnīcas būvniecība ir nozīmīgs pagrieziena punkts uzņēmuma vēsturē un uzsver „Einböck“ apņemšanos veicināt inovācijas un ilgtspēju lauksaimniecības tehnoloģiju jomā. Rūpnīcā ir ieviesti neatkarīgi enerģijas ražošanas risinājumi – saules enerģijas izmantošana un šķeldas apkures sistēma. „Einböck“ izmanto fotoelementu elektrostaciju ar jaudu 1 310 kWp 7800 m² platībā. Uzstādot papildu fotogalvanisko sistēmu uz vairāk nekā viena hektāra jumta platības, tiks saražota 1830 kWp elektroenerģijas, tādējādi gadā ietaupot aptuveni 1070 tonnas CO2. Izmantojot 4 šķeldas katlus ar jaudu 2,35 mW, arī apkures vajadzības tiek nodrošinātas, neizmantojot fosilo kurināmo.

3

Leopolds Einböcks, kurš vada uzņēmumu, un viņa dēli Leopolds Einböcks juniors un Maikls Einböcks ir īpaši lepni, ka ir spēris spēcīgu soli ceļā uz enerģētisko neatkarību, jo spēj saražot visu nepieciešamo elektroenerģiju un &skaron&jumu, neatstājot CO2 pēdas.

„Einböck“ ir vairāk nekā 40 gadu pieredze videi draudzīgu mehānisko nezāļu iznīcinātāju ražošanā. Einböck“ ir viens no pasaulē lielākajiem mehānisko nezāļu iznīcinātāju piegādātājiem, kas ieņem vadošo pozīciju šajā jomā. Einböck“ mašīnas tiek pārdotas gandrīz visos pasaules kontinentos, un tās ir ļoti populāras lauksaimnieku vidū, jo ir ērtas un lietderīgas. 85 % „Einböck“ mašīnu tiek eksportētas uz vairāk nekā 30 pasaules valstīm. Ražotāja produktu klāstā ir 4 galvenās produktu līnijas: kultūraugu kopšana, augsnes apstrāde, zālāju kopšana, sēja un mēslošana. Pēdējo 20 gadu laikā uzņēmums ir pievērsies nezāļu ierobežošanas un bioloģiskās lauksaimniecības tehnikas izstrādei.

4

Aerostar ecēšas ir populāras mūsu šala, Chopstar starpkārtņu kultivatori - visu rindu kultūru rindu atstarpju uzirdināšanai, Rotarystar rotējošās ecēšas - aerācijai, virskārtas garozas uzirdināšanai un mitruma noņemšanai;augsnes uzirdināšanai un nezāļu apkarošanai, nebojājot augus, Aerostar Rotation rotējošās ecēšas ar rotējošiem rotoriem un Pneumaticstar ganību kopšanas ecēšas augsnes virskārtas uzirdināšanai un kūdras kultivēšanai.

„Einböck“ jau 21 gadu Lietuvā un Latvijā oficiāli pārstāv UAB „Dotnuva Baltic“. Lauksaimniecības tehnikas speciālisti sniedz profesionālas konsultācijas un ieteikumus par individuālām saimniecībām piemērotiem risinājumiem. Sazinieties ar mums +370 612 06315, mindaugas.diksaitis@dotnuvabaltic.lt

Video