Zemkopības ministra vietnieks Briselē mudina EK noteikt stingrākus ierobežojumus Krievijas graudu importam

Asociatyvi nuotr.

Augkopības ministra vietnieks Vītauts Abukausks otrdien piedalīsies Eiropas Savienības (ES) Lauksaimniecības un zivsaimniecības padomes sanāksmē, kurā viņš aicinās Kopienas iestādes pastiprināt ierobežojumus Krievijas pārtikas un labības importam.

„Eiropas Komisija tiks aicināta veikt stingrākus pasākumus, lai ierobežotu Krievijas un Baltkrievijas izcelsmes pārtikas produktu un graudaugu importu no Krievijas ES tirgū, aģentūru BNS informēja Zemkopības ministrijā. 

Pēc ministrijas teiktā, padomes sanāksmē tiks apspriesta arī pašreizējā krīzes situācija lauksaimniecības nozarē, mišck izskaušanas regulas ietekme uz Eiropas lauksaimniecības un mišck nozari, kā arī par lauksaimniecību atbildīgo Ziemeļvalstu un Baltijas valstu ministru tikšanās rezultāti un citi jautājumi.

Par lauksaimniecību un zivsaimniecību atbildīgo Kopienas ministru padomes sanāksme notika dažas dienas pēc tam, kad Eiropas Komisija (EK) publicēja priekšlikumu noteikt maksimālos muitas tarifus Krievijas un Baltkrievijas labības importam ES.

Sēdē piedalījās arī par lauksaimniecību un zivsaimniecību atbildīgie Kopienas ministri.

Komisijas priekšlikumu atzinīgi novērtēja gan ES vadītājs Gitans Nausēda, gan lauksaimniecības ministrs Kęstutis Navickas.

Vēstīja, ka līdzīgus ierobežojošus pasākumus varētu apsvērt arī attiecībā uz gaļu, mājputnu gaļu un pienu. Turklāt lauksaimniecības ministrs sacīja, ka Lietuva turpinās uzstāt uz to, lai ES ierobežotu arī Krievijas lauksaimniecības produktu tranzītu.

Pagājušajā trešdienā Lietuva kopā ar Latviju, Igauniju, Poliju un Čehiju aicināja EK aizliegt jebkādu graudu importu no Krievijas un Baltkrievijas uz ES.

Aicinājumu iniciēja Lietuva. 

Video