Mališevskis: Lauksaimnieku protesti Polijā drīzumā nebeigsies

Asociatyvi nuotr.

Polijas lauksaimnieki turpinās bloķēt ceļus, lai protestētu pret Ukrainas graudu un citu lauksaimniecības produktu importu Eiropas Savienībā (ES), apgalvo Polijas parlamenta pārstāvis.  

„Protesti, šķiet, drīzumā nebeigsies“, sacīja Seima Lauksaimniecības un lauku attīstības komitejas priekšsēdētājs Miroslavs Mališevskis (Miroslaw Maliszewski), piektdien Viļņā piedaloties Lietuvas, Polijas un Ukrainas parlamentāriešu un lauksaimnieku pārstāvju trīspusējā sanāksmē, kurā tika apspriestas problēmas saistībā ar Ukrainas graudu un lauksaimniecības produktu importu ES. 

Situācija Polijā ir ievērojami pasliktinājusies, ieplūstot lētiem lauksaimniecības produktiem no Ukrainas, viņš sacīja, un konkurence ir īpaši sīva attiecībā uz labību, rapsi, cukuru, saulespuķēm, ābolu sulu un avenēm.    

Ukrainas Augstākās Radas Agrārās un zemes politikas komitejas sekretārs Ivans Čaikovskis (Ivan Chaykivskyi) tolaik sacīja, ka Ukrainas un Polijas robeža nedrīkst tikt bloķēta. 

.

„Mēs esam daudz zaudējuši lauksaimniecības nozarē, pārstrādē un uzglabāšanā, ir cietuši daudzi lauksaimnieki, kuriem tagad nav nekā, es gribu, lai kolēģi to saprot“, –, – viņš teica. 

I. Čaikovskis sacīja, ka slodze uz Ukrainas un Polijas robežas ir „fantastiskišsamazinājusies“, jo Ukraina pārvadā savu produkciju citos virzienos. 

Ceturtdien Polijas un Ukrainas premjerministri Donalds Tusks un Deniss &Scarons Mihals rīkoja sarunas, kuru mērķis bija mazināt domstarpības saistībā ar Ukrainas lauksaimniecības produktu importu un Polijas lauksaimnieku veiktajām robežas blokādēm.  

Liešu lauksaimnieki februāra beigās sāka bloķēt ceļus, protestējot pret lauksaimniecības produktu importu no trešām valstīm. 

Video