Stingrāka kontrole labības ievešanai Lietuvā

Asociatyvi nuotr.

No 18. marta, kad stāsies spēkā Zemkopības ministrijas ierosinātie grozījumi tiesību aktos, sāksies stingrāka kontrole graudiem, ko ieved Lietuvā no Krievijas un citām augsta riska valstīm. Tuvākajā laikā tiks pieņemti jauni lēmumi par vēl stingrākām kontrolēm.

No šodienas tiks apturēta pilnīgi visu graudaugu un graudaugu produktu ievešana no augsta riska valstīm, un paraugi tiks ņemti no katra vagona vai transportlīdzekļa ar ievestajiem produktiem.

Stingrākas labības kvalitātes pārbaudes, kas stājās spēkā šodien, ir tikai viens no Zemkopības ministrijas veiktajiem pasākumiem. Drīzumā tiks pieņemti arī lēmumi par caur Lietuvu pārvadāto graudaugu izcelsmes pārbaudi, tiklīdz tiks pabeigta metodisko prasību izstrāde. Izcelsmes pārbaudi ministrija uzsāka pēc Ukrainas lauksaimniecības ministra sniegtās informācijas par aizdomām, ka Krievija gūst peļņu no okupēto Ukrainas teritoriju graudu transportēšanas uz trešām valstīm.

„Krievijai nevajadzētu būt iespējai izmantot Lietuvas infrastruktūru un gūt peļņu no Ukrainas graudu pārdošanas. Tāpēc Zemkopības ministrija, reaģējot uz saņemto informāciju par iespējamu Krievijas graudu pārdošanu caur Baltijas jūras ostām no okupētajām teritorijām, ir steidzami veikusi pasākumus, lai pastiprināti kontrolētu graudu importu no Krievijas un citām augsta riska valstīm," sacīja zemkopības ministrs Kęstutis Navickas.

Riska valstu sarakstā iekļauta Krievija, Baltkrievija, Piedņestra, kas nav Moldovas valdības kontrolē, Krima, ko anektējusi Krievija, un citas okupētās Ukrainas teritorijas, kā arī okupētie Abhāzijas un Chinvali reģioni Sahartveli reģionā. 

Video