ES gatavojas paaugstināt nodokļus Krievijas labībai

Asociatyvi nuotr.

Eiropas Komisija vēlas noteikt lielākus nodokļus Krievijas labības importam. Iestāde ir sagatavojusi attiecīgu priekšlikumu, ceturtdienas vakarā pēc ES līderu sarunām Briselē paziņoja Komisijas priekšsēdētāja Ursula fon der Leiena. Papildus labībai augstākus muitas tarifus varētu piemērot arī citiem lauksaimniecības produktiem no Krievijas un Baltkrievijas

.

Papildus, pēc fon der Leienas kundzes teiktā, tiks pieliktas pūles, lai novērstu Ukrainā nozagtu graudu nonākšanu ES. Krievijas labība nedrīkst destabilizēt ES tirgu, un Krievija nedrīkst gūt labumu no Krievijas preču eksporta, norādīja prezidente

.

Eurostat dati liecina, ka ES dalībvalstis pēdējos gados ir ievērojami palielinājušas graudu importu no Krievijas. Gatavojoties karam, 2020. un 2021. gadā ES no Krievijas importēja graudaugus attiecīgi par gandrīz 120 miljoniem eiro (2020. gadā) un vairāk nekā 290 miljoniem eiro (2021. gadā). Savukārt 2022. gadā ši šī summa bija 325 miljoni eiro, bet gadu vēlāk – gandrīz 440 miljoni eiro.

Vairāki ES šals sanāksmē ša, lai ške Eiropas Komisijai sagatavotu ierobežojumus Krievijas graudu importam. Krievija finansē karu Ukrainā ar naudu, ko tā cita starpā saņem no graudu eksporta uz ES, teikts Čehijas, Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, Čehijas, Lietuvas un Polijas lauksaimniecības ministru parakstītajā vēstulē. Turklāt Komisijai ir jāizvērtē, kā vēl vairāk ierobežot Krievijas un Baltkrievijas lauksaimniecības produktu importu.

ES nelabprāt ierobežo lauksaimniecības produktu importu un eksportu. Tagad Komisija apgalvo, ka nodokļi nav sankcijas. Tā arī nodrošinātu, ka tarifi tiktu piemēroti tikai importam, kas paliek ES. Tas nepadarītu Krievijas eksportu uz pārējo pasauli dārgāku.

.

Video