L. Lubiene pārdod kontrolpaketi Achema Group

Asociatyvi nuotr. Gedimino Stanišausko nuotr.

Trīs koncernu koncerna Achema Group valdes priekšsēdētāja Līda Lubiene pārdod uzņēmuma kontrolpaketi Ungārijas energokompānijai MET Group, piektdien ziņoja portāls delfi.lt, atsaucoties uz saviem avotiem.

>Pēc portāla teiktā, potenciālo pircēju interesē nevis mēslošanas līdzekļu bizness, bet gan grupas uzņēmums „Klaipėdos jūrų krovinių kompanija“ (KLASCO). Tiek arī apgalvots, ka akcijas tiek pirktas par zemāku cenu, nekā būtu šāda darījuma patiesā vērtība.

L. Lubienes vietnieks Gintars Balčūns portālam Delfi sacīja, ka nekomentēs šo informāciju. Arī Ahema grupas mazākuma akcionārs Adomas Žadeika portālam norādīja, ka nevar komentēt šo ziņu, taču informāciju nenoliedza.

Pēc Delfi ziņām, par akciju pārdošanu biržā vajadzētu paziņot nākamnedēļ.

Saskaņā ar paziņojumu „MET Group“ ir integrēts Eiropas enerģētikas uzņēmums, kura galvenais birojs atrodas Ungārijā un kurš darbojas dabasgāzes un elektroenerģijas nozarē.

„Achema Group“ kontrolpakete (aptuveni 52%) pieder Neatkarības akta parakstītāja Broņislava Lubja sievai Līdai Lubienei un viņas meitai Viktorijai Lubītei. Pārējās akcijas dala 13 mazākuma akcionāri.

Video