Ukrainas Radas komitejas vadītājs Viļņā: lēmumi par Krievijas labību ir nepietiekami

Asociatyvi nuotr.

ŠPagājušajā nedēļā Eiropas Komisija vairākkārt ierosināja palielināt tarifus Krievijas un Baltkrievijas labības importam, taču Ukrainas Augstākās Radas Ārlietu komitejas priekšsēdētājs Oleksandrs Meržeško apgalvo, ka ar to nepietiek.

Mērķeško apgalvo, ka augstajiem tarifiem būtu jāpadara šjanu graudus nekonkurētspējīgus ES tirgū, tomēr O. Merežka sacīja, ka līdzīgi ierobežojumi būtu jāpiemēro plašākam preču klāstam.

„Sankcijas ir labas, bet ir jāskatās uz sankciju gala mērķi, un gala mērķis ir izolēt Krieviju visiemšdažiem. Tāpēc jau spēkā esošās sankcijas ir labas, taču tās nav tik efektīvas, cik tās varētu būt. Krieviju vajadzētu izolēt visu laiku - politiski, ekonomiski, diplomātiski, viņš teica.

Dienu iepriekš Kopiena arī vienojās ierobežot beznodokļu importu dažiem Ukrainas lauksaimniecības produktiem, tostarp dažiem graudiem, kas tika atļauts pēc Krievijas iebrukuma sākšanās, bet izraisīja spēcīgus lauksaimnieku protestus daudzās bloka šal valstīs.

Strīdi par Ukrainas lauksaimniecības produktu tirdzniecību liek ekspertiem bažīties, ka vienošanās par dalību ES būs daudz sarežģītāka, nekā iepriekš tika uzskatīts.

Spīlāri par Ukrainas lauksaimniecības produktu tirdzniecību liek ekspertiem bažīties, ka vienošanās par dalību ES būs daudz sarežģītāka, nekā iepriekš tika uzskatīts.

Pirms jūnijā gaidāmajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām mazāk tiek runāts par bloka paplašināšanos, norāda Politico. Eiropas līderi izvairās runāt par to, kas ES valstīm būs nepieciešams, ja Ukraina kļūs par dalībvalsti, un tām būs jāmaksā vairāk un jāsaņem mazāk, savukārt 44 miljonus iedzīvotāju lielajai valstij būtu liela ietekme ES institūcijās, un pastāv bažas par konkurences palielināšanos.

O. Merežko uzskata, ka Ukraina nebūs ekonomisks apgrūtinājums, bet gan ieguvums ES attīstībai.

„Es domāju, ka, runājot par konkurenci, tas ir sava veida maldīgs priekšstats, kas nonāk Putina propagandas rokās, jo Ukraina patiesībā var būt milzīgs tirgus Eiropā ražotām precēm,“ viņš sacīja.

„Lai sāktu ceļu uz Eiropas Savienību, mums bija vajadzīgas divas revolūcijas, es domāju Oranžo revolūciju un Cieņas revolūciju. Abas revolūcijas bija vērstas uz Ukrainas iekļaušanu Eiropas ģimenē, un kara rezultātā mēs samaksājām milzīgu cenu par mūsu vēlmi kļūt par Eiropas ģimenes daļu," piebilda O. Merežka.

Ukrainas Augstākās Radas Ārlietu komitejas priekšsēdētājs sacīja, ka, viņaprāt, Lietuvai, Polijai un Ukrainai būtu jāpaplašina Ļubļinas trijstūra darbība.

Viņš pauda viedokli, ka kādā no valstīm varētu izveidot kopīgu universitāti Lietuvas, Ukrainas un Polijas jauniešiem.

Viņš pauda viedokli, ka kādā no valstīm varētu izveidot kopīgu universitāti Lietuvas, Ukrainas un Polijas jauniešiem.

Video