Polijas lauksaimnieki plāno jaunus protestus, Linava iesaka alternatīvus maršrutus pārvadātājiem

Asociatyvi nuotr.

Lietuvas Nacionālā autopārvadātāju asociācija "Linava" aicina valsts transporta un loģistikas uzņēmumus brīdināt, ka protesti var ieilgt līdz pat marta beigām, izraisot neizbraucamu un bloķētu ceļu skaita pieaugumu.

Tā kā lauksaimnieki Polijā plāno jaunu masu protestu vilni, Lietuvas Nacionālā autopārvadātāju asociācija "Linava" aicina valsts transporta un loģistikas uzņēmumus brīdināt, ka protesti var ieilgt līdz pat marta beigām, izraisot neizbraucamu un bloķētu ceļu skaita pieaugumu.

Tas jo īpaši attiecas uz kravu un pasažieru pārvadātājiem, kas dodas starptautiskajos maršrsu maršrutos uz Rietumiem, kuru braucienu ilgums varētu gandrīz dubultoties. Tāpēc ieteicams rūpīgi sekot līdzi informācijai, izmantot i&scaron tehnoloģiju, lai norādītu un brīdinātu par iespējamiem satiksmes sastrēgumiem, un, ja iespējams, izmantot alternatīvus maršrutus.

Pēc asociācijas „Linava“ ģenerālsekretāra Vītauta Milēna teiktā, saskaņā ar Polijas pārvadātāju asociācijas (ZMPD) informāciju, protesti sāksies 2024. gada 20. martā un var ilgt līdz mēneša beigām vai ilgāk.

„Kolēģi Polijā ziņo, ka lauksaimnieki plāno bloķēt galvenos transporta savienojumus visā valstī, pilsētas, autoceļus, šosejas un valsts robežas ar kaimiņvalstīm.

Saskaņā ar viņa teikto, biedrība „Linava“ „pašlaik rūpīgi seko līdzi informācijai un ir gatava nekavējoties informēt, ja būs kādi svarīgi jaunumi.

Trdien Lietuvas policija paziņoja, ka Polijā, aptuveni 8 km attālumā no Lietuvas robežas, no trešdienas plānota Polijas lauksaimnieku akcija, kas var radīt satiksmes traucējumus uz ceļa A5.

ELTA atgādina, ka marta sākumā poļu lauksaimnieki rīkoja protesta akciju, kuras laikā daļēji tika bloķēts ceļš starp Kalvariju un Polijas Suvalku rajona Budzisko ciemu. Akcijas laikā, kas ilga gandrīz nedēļu, tika pārbaudīts pārvadājamo Ukrainas graudu daudzums.

Pirms poļu lauksaimnieki bloķēja ceļus uz Ukrainu, kā arī galveno šalies autoceļu uz Vāciju. Protestu iemesls ir tas, ko poļu lauksaimnieki uzskata par negodīgu konkurenci, jo Ukrainas graudi ir lētāki un pazemina produkcijas cenas visā Eiropā.

Video