Lauksaimnieks atdod savu 50 ha zemes militārajām mācībām

Savanorių pratybos ūkininko žemėje.

15. aprīlī. Krašto Drošības brīvprātīgo spēku (KASP) Darusas un Ģirēnas apgabala 2. rotas 2. divizions trenējas taktiskā gājiena un tranšeju ierīkošanas veikšanai.

Treniņam gandrīz 50 hektārus zemes atvēlēja lauksaimnieks Pauļus Martinaitis. "Vienkārši mans draugs saka: mums vajag šo platību. Šī platība nebija apsēta, pagājušajā gadā sagatavoju augsni sējai un sākās lietus, tāpēc līdz vēlam rudenim tā palika nesēta," stāsta P. Martynaitis.

Spēc spēcīgo nokrišņu zeme palika neizmantota, padarot to ideāli piemērotu militārajām mācībām, viņš teica.

„Es„to izmēģināju, uzslavēju, teicu, ka tā ir ļoti laba vieta. Tur ir lieli lauki, miškas, kanāli – kā īsts poligons“, – zemnieks ir apmierināts.

Mācībās piedalījās 205 karavīri, tika būvēti aizsardzības nocietinājumi, tranšejas un veikta rajonu un pozīciju izlūkošana

.

Mācībās piedalījās arī Brīvprātīgo spēku aizsardzībai Krastašto rindās esošie lauksaimnieki.

Darja un Ģirēnas 2. diviziona Facebook kontā teikts, ka laba fiziskā sagatavotība, karavīra iemaņas un konsekvence ir vēl viens solis ceļā uz veiksmīgu operācijas norisi. Ierakstā minēts, ka konsekventa mērķa sasniegšana un kvalitatīvs komandas darbs veicina labu komandas saliedētību, spēju strādāt stresa situācijās un uzdevumu izpildi.

 „Vieni uzbruka, citi aizsargājās – cītīgi trenējās. Viņi daudz pļāpāja un strādāja ne tikai dienā, bet arī naktīs. Kad lija lietus, es domāju, ka karavīri neko nedarīs, bet viņi kā īsti karavīri strādāja jebkuros apstākļos," stāsta Martinaitis.

Facebook rāda, ka ikviens uzdevums prasa spēku, koncentrēšanos un neatlaidību

.

Video