Lietuvas Lauksaimniecības tehnikas asociācija kļūst par starptautiskās organizācijas CLIMMAR biedru

Erikas Bėrontas.

2024. gada 14. martā Lietuvas Lauksaimniecības tehnikas asociācija (LMAA) kļuva par starptautiskās lauksaimniecības un dārza tehnikas tirgotāju asociācijas CLIMMAR biedru. Tas ir nozīmīgs pavērsiens Lietuvas lauksaimniecības tehnikas nozarei, kas paver durvis starptautiskai sadarbībai, pārstāvniecībai un zināšanu apmaiņai.

CLIMMAR apvieno 15 valstu lauksaimniecības tehnikas dīleru asociācijas un vairāk nekā 19 000 biedru uzņēmumu no visas Eiropas. Lauksaimniecības tehnikas uzņēmumos strādā vairāk nekāš166 000 darbinieku un tie apkalpo vairāk nekā 3,2 miljonus lauksaimnieku ar gandrīz 2 miljardiem ha zemes. Būdams prestižās starptautiskās lauksaimniecības un dārzkopības tehnikas asociācijas CLIMMAR biedrs, LFA paver saviem biedriem plašas starptautiskās iespējas. Šeit Lietuvas lauksaimniecības tehnikas nozares pārstāvji varēs nodibināt vērtīgus kontaktus ar kolēģiem no visas Eiropas, piedalīties dažādos semināros, konferencēs un citos pasākumos, kā arī gūt zināšanas no labākajiem savas jomas speciālistiem. Taču vissvarīgākais ir tas, ka sadarbība ar ārvalstu kolēģiem ļaus vieglāk risināt juridiskos jautājumus, kā arī citus aktuālus jautājumus, piemēram, nodarbinātību lauksaimniecības tirgū, zinātni un inovācijas, darba kvalitātes uzlabošanu u. c.

Turklāt dalība CLIMMAR dod iespēju LZS biedriem iesaistīties dažādos starptautiskos projektos, kuru mērķis ir veicināt tehnoloģiskās inovācijas un stiprināt nozares konkurētspēju globālajā tirgū. Dalība šajos projektos ne tikai padarīs Lietuvas uzņēmumus konkurētspējīgākus, bet arī veicinās kopējo Lietuvas ekonomikas izaugsmi un starptautiskās sadarbības attīstību.

LFAA prezidents Ēriks Beronts apgalvo, ka LFAA, kas pagājušajā gadā svinēja savu 30. dzimšanas dienu, un tās biedri ir gatavi pāriet augstākā līmenī un risināt starptautiskus jautājumus. Tādējādi LFA dalība CLIMMAR – ir stratēģisks solis, kas stiprinās Lietuvas lauksaimniecības tehnikas nozari un palielinās tās starptautisko konkurētspēju. No dalības gūs labumu ne tikai LZA biedri, bet arī visa Lietuvas lauksaimniecības sabiedrība, paverot jaunas sadarbības iespējas un veicinot nozares attīstību.

Video