Lytagra Group, kas pagājušajā gadā piedzīvoja kritumu, šogad izaugsmi nesagaida, jo uzņēmējdarbības vide ir neskaidra

Asociatyvi nuotr.

Lytagros Group, viens no lielākajiem lauksaimniecības tehnikas un pakalpojumu sniedzējiem Lietuvā, sagaida, ka pēc 7 % ieņēmumu krituma un trīskārša peļņas samazinājuma pagājušajā gadā, pārdošanas apjomi šogad samazināsies vēl par 2 % un peļņa pirms nodokļu nomaksas samazināsies par gandrīz 40 %.

Pernai Group konsolidētie ieņēmumi bija 284,9 miljoni eiro (306,4 miljoni eiro 2022. gadā), konsolidētā neto peļņa bija 7,25 miljoni eiro (24 miljoni eiro) un peļņa pirms š nodokļiem - 8,1 miljons eiro (27 miljoni eiro). Gada peļņa pirms nodokļu nomaksas tiek prognozēta 5 miljonu eiro apmērā, liecina Reģistru centram iesniegtais pārskats.

Grupa norādīja, ka tās plānus varētu ietekmēt notiekošais militārais konflikts starp Krieviju un Ukrainu, karš Izraēlā, uzņēmumiem nelabvēlīga banku procentu likmju politika, augstākas enerģijas cenas un vispārējās ekonomiskās perspektīvas.

„Vadībai ir grūti prognozēt ietekmi uz darbības rezultātiem, taču ir skaidrs, ka būs negatīvas sekas. (...) Pat ilgtspējīgi uzņēmumi, visticamāk, izjutīs ekonomikas lejupslīdes ietekmi. Išuzņēmējdarbības vidē joprojām ir daudz neskaidrību“, – rašoma ziņojumā.

šy gada laikā koncerns plāno ieguldīt 11,5 miljonus eiro savas darbības modernizācijā.

šy

„Paredzams, ka lielāka uzmanība tiks pievērsta vērtību noteicošajiem faktoriem un KPI pārvaldībai, jo konkurence tirgū būs ļoti sīva. (...) Paredzams, ka mašīnu, rezerves daļu un pakalpojumu pārdošana ieņems vēl lielāku daļu no „Lytagra“ kopējā pārdošanas portfeļa,“ teica grupa.

„Lytagros“ grupa šiemet sagaida zemāku lauksaimniecības tehnikas pārdošanas apjomu.Bez „Lytagros“, „Dojus agro“, „Dotnuva Baltic“, „Baltic agro machinery“ un „Baltic agro machinery“ pērn veidoja 70% tirgus daļu. 

„2023. gadā tehnikas pārdošanas apjomi joprojām bija ar augšupejošu tendenci, taču nenoteiktības, augsto procentu likmju, inflācijas šoko šleifo, augstāku enerģijas cenu nekā pirms kara un nestabilu naftas cenu dēļ grupa prognozē tehnikas pārdošanas apjomu samazināšanos “,–, teikts ziņojumā. 

2023. gadā apgrozāmo līdzekļu trūkuma dēļ grupa aizņēmās no SEB un „Luminor“ bankām. Turklāt šā gada janvārī SEB banka tai piešķīra papildu 0,5 miljonu eiro kredītlīniju un 31 miljona eiro overdrafta limitu. To termiņš beidzas 2026. gada februārī.

Grupa plāno līdzīgu darbinieku skaitu saglabāt arī 2024. gadā. 

Video