Zirņu sēšana stādiem mājās marta vidū. Zirņu stādu audzēšana

Asociatyvi nuotr.

Vair daudziem var rasties jautājums: "Kas jauns ir zirņu augu audzēšana uz palodzes? Galu galā, zirņi jau labi aug dārzā atklātā laukā”. Taču izrādās, ka ne visi labi aug dobēs, un daži dārzkopji, kas mēģina sēt laukā, nesaņem ne stādus, ne ražu 3 gadus pēc kārtas. Šķiet, ka zem zemes iesētās zirņu sēklas pazūd– iespējams, ka dobes apēd putni vai zem zemes tās apēd kurmji. Tāpēc zirņu diedzēšanai mājās ir šādas priekšrocības:

Izredzes iegūt agrīnu ražu. Zirņu sēšana diedzēšanai – ir iespēja iegūt laiku. Zirņi ir diezgan izturīgi augi, un tos var sēt ārā, tiklīdz zeme ir mitra aprīlī un maijā, taču nabadzīgā augsnē tie dīgst un attīstās lēnāk nekā uz mājas palodzes vai siltumnīcā. Tāpēc, ja vēlaties iegūt jaunos zirņus pēc iespējas agrāk, laba ideja ir diedzēšana mājās.

• Vēlā šal pavasarī. Jūs, iespējams, plānojat pēc ražas novākšanas atkārtoti sēt zirņus. Vēlā šilā gadījumā vēla sēšana sabojā jebkādus plānus iegūt dubultu ražu no vienas dobes. Sējot zirņus stādiem mājās, ir iespējams regulēt nogatavošanās laiku. Bet ko darīt, ja dārzā ierodaties reti un jums nav laika sēt zirņu sēklas ārā īstajā laikā? Sējiet tās mājās martā, jo zirņu stādi neaizņem daudz laika un vietas.

&pull; Un, ja ārā sētie zirņi labi neaug dobēs. Daudzi dārza kaitēkļi (kurmji, vistiņas) labprāt barojas ar zirņiem, kas sākuši dīgt un pūst. Iespējams arī, ka laukā esat iesējis nekvalitatīvu sēklu, kā rezultātā veidosies nevienmērīga, retināta raža, nevis glītas rindas. Izvairīties no šādas situācijas palīdzēs stādu audzēšana mājās.

Zirņu sēklu sagatavošana sējai

Ir tas patiesībā ir ļoti vienkārši un ātri, salīdzinot ar papriku vai kabaču uzpūsto sēšanu. Vislabāk ir sēt zirņus stādiem laikā no 15. līdz 18. martam.

Vispirms zirņu sēklas uz 1-2 dienām iemērciet šiltā ūdenī (22-25º C). Mērcēšana palīdzēs atlasīt tās sēklas, kas noteikti dīgst, un atlasīt tās, kas ir bojātas un zaudējušas dīgtspēju, jo veselas mērcētas zirņu sēklas dīgst lēni 36 stundu laikā. Tam noderēs ar ūdeni samitrināts papīra dvielis vai salvete.

Lai pasargātu zirņu sēklas no slimībām un kaitēkļiem, pirms stādīšanas tās 20 minūtes dezinficējiet 2 % kālija permanganāta šķīdumā

.

Dārdas sagatavošana zirņu sējai

Zirņu sēklām paredzētajai augsnei jābūt dezinficētai, irdenai, aerētai, caurlaidīgai, neitrāla skābuma (pH 6-7). Ļoti piemērotas ir smilšmāls un smilšmāls.

Ir iespējams pagatavot paštaisītu augsnes maisījumu ar humusa (vai puves), augsnes maisījuma (piemēram, pēc apses, ozola, ozola, papeles) un vara smilts bez māla iestarpinājumiem proporciju 1:1:1.

Zirņu sēklu sēšana stādiem

Sēšanas trauku līdz 10 cm augstumam piepildiet ar augsnes maisījumu vai firmas substrātu un aplaistiet ar aukstu (25 °C) nostādinātu ūdeni. Pēc 10-15 minūtēm ar lāpstiņas galu izveidojiet augsnē iedobumu sēklām (apmēram 3 cm dziļumā).

Attālumam starp zirņu sēklām jābūt 1 - 2 cm, bet starp rindām - 3 cm. Pēc sējas bedrītes rūpīgi aizpildiet ar augsni un aplaistiet ar ūdeni caur sietu.

Pēc sējas bedrītes rūpīgi aizpildiet ar augsni un aplaistiet ar ūdeni caur sietu.

Ja izmantojat pašu gatavotu augsnes maisījumu, pēc 6 stundām aplaistiet sēklas ar šķidro humusvielu mēslojumu. Ja tas ir gatavs substrāts, kas ir bagātināts ar barības vielām, tad pēc 3-4 dienām pietiek to papildināt ar bora un molibdēna mikroelementu mēslojumu.

Zirņu stādu kopšana

Nosēto zirņu sēklu trauku uzglabājiet telpās 22-25 °C temperatūrā, bet ne pie radiatora, vēlams zem fitolumpas (8-10 stundas dienā, 120 cm attālumā no stādaudzētavas).

Standrong

Zirņu stādi aug ātri. Pirmie stādi parādīsies 1-2 dienu laikā. Tad temperatūru pazeminiet par 2–3 grādiem. Augsnei audzētavā visu laiku jābūt nedaudz mitrai. Laistīt ieteicams reizi 1,5-2 dienās, un 5-8 minūtes pēc laistīšanas no drenāžas teknes labāk izlaist lieko mitrumu.

Divreiz nedēļā augsnes virskārtu rūpīgi uzirdiniet līdz 3 mm dziļumā. Zirņu stādus 7-8 dienas pēc sējas ir ieteicams ik nedēļu mēslot ar šķidro humusvielu minerālmēslu (lai gan tas nav obligāti).

Atkarībā no šķirnes zirņu stādus var pārstādīt atklātā laukā pēc 15-22 dienām, bet dažus - pēc 10-14 dienām. Tas ļauj zirņiem mājās 10-14 dienu laikā augt ātrāk nekā dārzā vēsā pavasara laikā

.

Video