Polijas lauksaimnieki streiko parlamentā, lai pieprasītu Zaļā darījuma atcelšanu

Ūkininkų protestas Lenkijos seime. Grzegorz Braun nuotr.

No ceturtdienas kaimiņvalsts Polijas lauksaimnieki jau ir sarīkojuši klusu streiku Polijas parlamentā, kur viņiem piekļuvi ir nodrošinājuši opozīcijas partiju deputāti. Pēdējiem draud lieli naudas sodi. 

Farmāri ir pieprasījuši tikšanos ar premjerministru Donaldu Tusku un visu dažādu kāro upuri ES prasībām par zaļo vienošanos Polijā. Savukārt Polijas lauksaimniecības ministrs Česlavs Siekierski‘lauksaimnieku prasības uzskata par nebūtiskām un novecojušām.

Polijas lauksaimniecības ministrs Česlavs Siekierski‘uzskata, ka lauksaimnieku prasības ir nebūtiskas un novecojušas.

Protesta akcijā piedalījās 14 lauksaimnieki no jaunizveidotās Orka apvienības

.

Paziņots, ka lauksaimnieki pēc sešus mēnešus ilgušajiem streikiem zaudē pacietību

.

Polijas plašsaziņas līdzekļi ziņo, ka 14 deputātiem, kuri lauksaimniekiem deva iespēju iekļūt parlamentā, katram tiks uzlikts naudas sods 14 000 zlotu (aptuveni 3250 eiro) apmērā

.

Zemkopji apgalvo, ka, neatceļot ES Zaļo darījumu, Ukrainas lauksaimniecības produktu importam būtu jāslēdz robežas.

Saimnieki apgalvo, ka, neatceļot ES Zaļo darījumu, Ukrainas lauksaimniecības produktu importam būtu jāslēdz robežas.

„Durvis ir jāslēdz nekontrolētu un nepārbaudītu preču eksportam. Mēs indējam savus iedzīvotājus, un mēs vēlamies, lai mūsu iedzīvotāji ēstu veselīgu pārtiku," atcirta viens no protestētājiem.

Drošības dienesta darbinieki mēģināja izraidīt lauksaimniekus no koridora, kuru viņi bija bloķējuši, taču vēlāk no saviem plāniem atteicās

.

Firmeriem tomēr izdevās runāt ar lauksaimniecības ministru Siekierski. Pats ministrs apliecināja, ka protests ir nepamatots, jo zaļajā darījumā ir izdarītas vairākas atkāpes. Politiķis uzsvēra, ka situācija uz robežas ar Ukrainu ir uzlabojusies, jo ir palielinājies arī Polijas graudu eksports un cenas ir sākušas nedaudz pieaugt.

Video